Sehenswürdigkeiten

Osada Kladská

Osada Kladská

Malebná osada postavená ve stylu švýcarských horských chat leží v srdci chráněné krajinné oblasti Slavkovský les na okraji rezervace Kladské rašeliny - Tajga. Osada je výchozím bodem naučné stezky Kladská, vedoucí okolo Kladského rybníka. Na trase dlouhé 1,2 km se návštěvník seznámí s historií, flórou a faunou Slavkovského lesa. Stezka je přístupná i pro vozíčkáře. Okolí osady je ideálním prostředím pro turistiku, cykloturistiku a rybolov. Místní restauranty nabízejí zvěřinové speciality.

Zámek Kynžvart

Zámek Kynžvart

Zámek Kynžvart se proslavil především jako letní sídlo rakouského ministra zahraničí a kancléře knížete von Metternicha (1773-1859). Na místě renesanční tvrze byl na konci 17. století postaven barokní zámek, který později prošel empírovou přestavbou. K zámku patří rozsáhlý zámecký park, hospodářské budovy a pivovar. Zámek Kynžvart nedávno prošel kompletní rekonstrukcí a návštěvníci nyní mohou obdivovat jeho vskutku nádherné interiéry. Součástí cenných exponátů je například kancléřova knihovna, která patří mezi nejvýznamnější šlechtické knihovny v zemi. Dalším lákadlem jsou kabinet kuriozit a předměty slavných osobností, které kníže získal během své dlouhé kariéry.

Klášter Teplá

Klášter Teplá

Premonstrátský klášter byl založen již v roce 1193. V dobách své největší slávy disponoval rozsáhlým majetkem a velkým vlivem na dění v regionu. Klášter sehrál rozhodující roli při založení Mariánských Lázní. Dochované původní části kláštera jsou cennou ukázkou románsko-gotické architektury. Na přelomu 17. a 18. století prošel klášter významnými barokními úpravami. Chloubou kláštera je nádherná klášterní knihovna, druhá největší svého druhu v České republice. Je zde uloženo více jak 100 000 knih, z toho více jak 1000 rukopisů.

Hrad Loket

Hrad Loket

Hrad Loket je dominantou starověkého městečka Loket. Město získalo svůj název díky své poloze v meandru řeky Ohře jež ve středověku sloužila jako jeho přírodní ochrana. Město s hradem, řeka a okolní lesy vytváří jeden z nejmalebnějších pohledů v České republice. Hrad Loket byl založen již ve 12. století a jeho historie je plná příběhů o jeho dobývání. Později byl hrad využíván i jako vězení. V nedávné minulosti prošel rozsáhlou rekonstrukcí a je nyní přístupný návštěvníkům. Součástí hradu je i muzeum.

Zámek a hrad Bečov nad Teplou

Bečov nad Teplou

Městečko Bečov, jehož historie sahá až do 13. století, leží v údolí říčky Teplé. Jeho dominantou je komplex původně gotického hradu a barokního zámku. Opravdovým skvostem bečovského zámku je unikátní románský relikviář sv. Maura ze 13. století, jedna z nejcennějších klenotnických památek v České republice. Relikviář má vzrušující historii - dlouhou dobu byl považován za ztracený a nalezen byl až v roce 1985 pod podlahou hradní kaple. V 90. letech byl nákladně zrestaurován.

Historické centrum Chebu

Cheb

Centrum středověkého města Chebu je městskou památkovou rezervací. Chebský hrad, pocházející ze 12. století je jednou z nejkrásnějších středoevropských románských památek. Unikátní je především vzácná dvoupatrová románsko-gotická kaple. Symbolem města se stal malebný komplex středověkých měšťanských domů Špalíček, který tvoří dominantu chebského náměstí.

Skanzen Doubrava

Skanzen Doubrava

Skanzen Doubrava je tvořen komplexem budov představujících typickou lidovou architekturu hrázděných domů z 18. století. Součástí skanzenu je expozice zemědělského nářadí, nástrojů a nábytku z 18. až 20. století a stylová restaurace. V obci se nachází hřebčín s největším stádem arabských plnokrevníků v České republice.


Buchung ›

Anreise:  T:  M: 
Abreise:  T:  M: 

Kontakt ›

Hotel Krakonoš s.r.o.
Mariánské Lázně 660
353 01 Mariánské Lázně
Tel: +420 354 622 624
Fax: +420 354 622 383
info@hotelkrakonos.eu

erhalten Karten und Gutscheine

Verbinden Sie mit uns

Hotel Krakonoš auf Twitter Hotel Krakonoš auf Facebook Hotel Krakonoš auf LinkedIn
Zertifikat Důvěryhodná firma 2015 Zertifikat Holiday Check 2014 Zertifikat Hotel Superior 2011 - 2013 Zertifikat AtiS - Dovolená s vozíkem Zertifikat AtiS - Dovolená bez lepku

Unterkunft  |  Gastronomie  |  Dienstleistungen  |  Balneo  |  Spezielles Angebot  |  Preislisten  |  Foto  |  Freizeit  |  Buchung  |  Kontakt

© Hotel Krakonoš *** Mariánské Lázně     Webdesign Vendys graphics